Kayseri Haber
Kursoft Yazılım

Kursoft Yazılım

Personele Depo Atama

KRS v4 ile personelinize depo atayabilirsiniz.

1- Personel listenizi açın. Depo atamak istediğiniz personele Ters (Sağ) tıklama ile Personel Menüsüne ulaşın ve İncele / Değiştir butonu ile Personel Ayarları penceresine ulaşın.

Geçtiğimiz hafta milyonlarca serverın hackelnmesine sebep olan WannaCrypt saldırları hakkında Microsoft'tan resmi duyuru geldi, duyurunun orjinal hali ekte tarafınızla paylaşılmıştır gerekli önlemleri almanızı tavsiye ederiz.

KRS v4 ile saha satış personellerinize Rut Planı oluşturarak takibini sağlayabilirsiniz.

Rut Planı Nedir?

Saha satışı yapan firmaların, gerek randevu gerekse lojistik sıralamaya göre yapmış olduğu müşteri ziyaret listesi olarak tanımlanabilir. Satış personellerinizin, müşterilerinizi hangi sıralama ile ziyaret edeceği, ziyaret amacı (tahsilat, ziyaret) ve ya ziyaret açıklaması belirtilerek takibinin sağlanması amaçlanır.

KRS v4 Kullanıcı Grup Tanımları

KRS v4 ile kullanıcılarınızın görmesini istediğiniz ekranları, Personel Grupları ile belirleyebilirsiniz.

Kullanıcı gruplarına Personel Ekle ekranı üzerinden ulaşabilirsiniz.

KRS v4, esnek alt yapısı sayesinde programa tam olarak hakim olmanıza olanak tanır.

E-Fatura nedir? Kimler kullanmalı?

Türkiye’de 397 sıra no.lu VUK tebliğine ile hayata geçirilen ve 5 Mart 2010 tarihinden itibaren uygulamada olan e-fatura, veri format ve standardı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen, VUK gereği bir faturada yer alması gereken bilgilerin içerisinde yer aldığı, satıcı ve alıcı arasındaki iletiminin merkezi bir platform (GİB) üzerinden gerçekleştirildiği elektronik bir belgedir.

Mükellefler, işlemlerine ilişkin olarak düzenlenen fatura ve benzeri evraklarda KDV’yi ayrıca göstermeyebilir. Bu durumda bedel, vergi dâhil olmak üzere tek tutar olarak ifade edilir, ancak belgede "KDV DAHİLDİR." ibareli bir şerh bulunmak zorundadır.

KRS v4 Bedelsiz İrsaliye Oluşturma

KRS v4 yazılımında oluşturmuş olduğunuz irsaliyelerin faturalanan irsaliyeler arasında görünmesini istemiyorsanız bedelsiz irsaliye özelliğini kullanabilirsiniz.

KRS v4 Fatura Satırına Tutar Girme

KRS v4 yazılımında fatura satırlarında satır tutarını girerek birim fiyatını otomatik olarak hesaplayabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için ekte yönergeleri verilen ayarı açmanız gerekmektedir.

KRS v4 kurulumunda varsayılan olarak gelen fatura kaydı sonrası yazdırma önerisini ekte bulunan yönergeleri takip ederek kapatabilirsiniz.