Kayseri Haber

KRS v3 ile almış olduğunuz fatura çıktısında karakterlerin iç içe geçmesi ve karakterlerin okunamıyor olması gibi durumlarda ekte belirtilen çözümü uygulayabilirsiniz.

KRS yazılımında tüm stok kartlarının alış fiyatlarını tek tıkla güncelleyebilirsiniz.

Kursoft KRS Yazılımında özel kod oluşturarak bu kodları, şirket giderleri, hizmet masraf faturaları, hizmet masraf gelir ve giderlerinde kullanabilirsiniz.

KRS Servisim yazılımında servis girişleri esnasında cihaz bilgileri yetersiz mi geliyor?

Kursoft KRS yazılımlarında ilk kurulumda gelen ayarlarda dövizli işlemler kapalı gelmektedir, fatura, tahsilat, ödeme vb.. işlemlerde farklı dövizler kullanabilmeniz için dövizli işlemleri açmanız gerekmektedir.

KRS Yazılımları terminal kullanımlarında terminal kullanıcıları ve ana makinede ki verilerinin senkron bir şekilde çalışabilmesi için terminal kullanıcılarının ana makineye ağ üzerinden ulaşabilmesi gerekmektedir.

Kursoft KRS yazılımın da fatura oluşturmak için aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz.

KRS Yazılımlarının tümünde mevcut olan Stok Durum Raporu özelliği ile aşağıdaki kriterler de rapor alabilirsiniz.

KRS yazılımı kurulumda default olarak Veritabanını KRS yazılımın kurulu olduğu dizine atmaktadır.

KRS yazılımda Metrik ayarlarınız doğru yapılanmamış ya da sonradan değişmiş ise girilen tutarlar faturaya ya da belgeye farklı yansıyabilir.

Kursoft KRS Marketim kullanıcılarının yararlanabildiği Kasiyer Ekranını aşağıdaki yolları izleyerek oluşturabilirsiniz.

KRS Stok yaşlandırma özelliği ile stok kartlarınıza eklediğiniz raf ömrünü geçen stok adetlerini stok risk analizi bölümünden görebilirsiniz.

Kursoft KRS yazılımın da form tasarım ekranına geçmek için öncelikle bir satış faturası oluşturmamız gerekmektedir, daha sonra bu satış faturasına sağ tıklayıp Yazdır>Fatura Matbu Yazdır yollarını izlediğimizde karşımıza çıkan yazdırma ekranında görünen "T" butonu aracılığı ile tasarım ekranına ulaşabilirsiniz.

Kursoft KRS yazılımın da satış faturası keserken Açık ya da Kapalı olarak nasıl keserim?

Kursoft KRS Yazılımında her hangi bir işlem yaparken "Çalışma dönemi dışında işlem yapıyorsunuz.Bu durum raporlarınızda veya istatistik pencerelerinde tutarsızlığa neden olabilir.İşlem kaydedilecektir." vb.. bir hatamı alıyorsunuz?

Kursoft KRS yazılımı devir işleminden sonra eski dönemdeki verileriniz artık güncel döneminiz de görünmeyecektir.

KRS Yazılımı etkinleştirme işlemi esnasında "Lütfen Geçerli bir Etkinleştirme Kodu Kullanın" vb.. bir hatamı alıyorsunuz?

KRS Yazılımında bir işlem silmek isterken "İşlem görmüş kaydı silemezsiniz..!" vb.. bir hatamı alıyorsunuz?

KRS Free etkinleştirme işlemi iki yoldan yapılmaktadır, 1 yol size gönderilen kodu kullanarak ikinci yol ise Kursoft firmasının yeni geliştirmiş olduğu etkinleştirme penceresinden.

Kursoft KRS yazılımında her hangi bir işlem yaparken "Çalışma dönemi dışında işlem yapıyorsunuz bu durum raporlarınızda veya istatistik pencerelerinde tutarsızlığa neden olabilir" veya benzeri bir hatamı alıyorsunuz?

Kursoft yazılımını açarken "Seçilen Kullanıcıda depo tanımı bulunamadı" ve benzer bir hatamı alıyorsunuz?

Çek Senet modülüne sahip tüm KRS kullanıcılarının ücretsiz kullanabileceği bu özelliklik KRS v3.3.2 versiyonu ile verilmektedir.

"Kursoft KRS serisinden yeni bir özellik daha  Yazdırma Sepeti ile birden fazla evrakı Yazdırma Sepetine ekleyerek yazdırabilirsiniz, üstelik evrak nitelikleri birbirinden farklı bile olsa."

Kursoft KRS yazılımı ilk kurulumunda muhasebe hesap plan kodları gelmez, ancak KRS yazılımında muhasebe kodlarını tek tuşla oluşturabilirsiniz.

Kursoft KRS Free kullanım sürecinde kullandığınız paketten daha büyük ya da daha küçük bir pakete geçiş yapmak isterseniz aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz.

KRS yazılımı alt fiyatlar özelliği ile bir stok kartına 5 adet fiyat girebilir, bu fiyatları da Cari kartlara ya da KRS kullanıcılarına tanımlayabilirsiniz.

Kursoft KRS Virman özelliği ile tek bir virman menüsünden kasadan kasaya, bankadan bankaya, kasadan bankaya, bankadan kasaya virman yapabilirsiniz.

Bu sayede virman işlemleriniz çok daha kolay ve güvenli olmaktadır.

Kursoft KRS sık kullanılan stoklar özelliği sayesinde alım ve satış faturalarında F3 tuşu sayesinde daha önce belirlediğiniz stok listesi ekrana gelmektedir.

Kursoft KRS yazılımı ile birden fazla firma oluşturup tam anlamıyla birbirinden bağımsız olarak firmalarınızı yönetebilirsiniz.

1: Kursoft KRS Depo Kullanımı hakkında genel bilgiler

"KRS Yazılımı ile oluşturulan ek kullanıcılar aynı ya da farklı bilgisayar dan KRS yazılımına bağlanarak ana kullanıcının verdiği yetkiler doğrultusunda işlem yapabilirler"

Kursoft KRS serisi güncelleme işlemlerinden bazı durumlarda ek özellikler ve bileşenler eklenmektedir, güncelleme sonrası sağlık kontrolü yapılmadığı takdirde bu özellikleri alamaz ve bazı hatalarla karşılaşmanıza sebep olur bu durumlarla karşılaşmamak için her güncelleme sonrası "Sağlık Kontrolü" yapmanız tavsiye edilir.