Kayseri Haber

KRS v4 ile stoklarınızın tamamına ve ya belirli markalara özel indirim uygulayabilirsiniz.

KRS v4 yazılımında oluşturmuş olduğunuz irsaliyelerin faturalanan irsaliyeler arasında görünmesini istemiyorsanız bedelsiz irsaliye özelliğini kullanabilirsiniz.

KRS v4 yazılımında fatura satırlarında satır tutarını girerek birim fiyatını otomatik olarak hesaplayabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için ekte yönergeleri verilen ayarı açmanız gerekmektedir.

KRS v4, Satış Faturası ile aldığınız ürünlerin Satış Fiyatlarını toplu olarak güncellemenizi sağlar.

KRS v4, Alım Faturası ile aldığınız ürünlerin Alış Fiyatlarını toplu olarak güncellemenizi sağlar.

KRS v4'e ekleyeceğiniz notlar, hatırlatmalar, görevler istediğiniz taktirde SMS, E-Posta ve ya Bugün Ekranı yoluyla hatırlatılır.

KRS v4 ile kullanıcılarınızın görmesini istediğiniz ekranları, Personel Grupları ile belirleyebilirsiniz.

KRS v4 açılış ekranında şifrenizin otomatik olarak görünmesini ya da görünmemesini istiyorsanız ne yapmalısınız?

KRS v4 giriş ekranında sorulan şifremi nasıl değiştirebilirim?

KRS v4'e personellerinizi ekleyerek maaş takibi, kullanım kısıtlaması gibi özellikleri kullanabilirsiniz.

KRS v4 Perakende sayfasına yönelik varsayılan ayarları yapmanızı sağlar.

KRS v4 ile cari kartı oluştururken varsayılan değerler vermenizi sağlar.

KRS v4 stok ekranında istediğiniz özellikleri görmeniz için parametreleri ayarlamanız yeterli olacaktır.

KRS v4'e girmiş olduğunuz firma bilgilerinizi değiştirmek için belirtilen yolu izleyiniz.

Variant, stokta bulunan ürünün ufak farklılara sahip versiyonlarıdır. Örneğin, kıyafetler için farklı beden ve ya renklerinin farklılığı A marka gömleğin variantıdır.

KRS v4, kullanıcılarına istedikleri doğrultuda bildirim göndermektedir. Bu bildirimleri Bugün Ekranı, SMS, E-Posta ve ya SMS+E-Posta ile gerçekleştirmektedir.

KRS v4, stok sayınız belirlediğiniz risk durumuna ulaştığı zaman kayıtlı mail adresinize mail gönderir. Eğer bu Mail'i almıyor ve ya almak istemiyorsanız aşağıda gösterilen yolu takip ederek kritik stok mailini açıp, kapatabilirsiniz.

KRS v4 kurulumunda varsayılan olarak gelen fatura kaydı sonrası yazdırma önerisini ekte bulunan yönergeleri takip ederek kapatabilirsiniz.

KRS v4 SMS modülü nedir, nasıl kullanılır sorularının cevaplarına bakalım.

KRS v4 Çek / Senet listesinde ilgili çek cari kartının müşteri temsilcisini görmek için ekte yönergeleri belirtilen ayarı açmanız yeterli olacaktır.

KRS v4 üzerinden dövizli işlemler yapan firmaların, güncel döviz kurlarını takip etmesi amacıyla Döviz Kuru parametresi eklenmiştir.

Anasayfada iken üst menülerden Cari (  ) kısmına girildiğinde aktif olan kısayol tuşları aşağıda listelenmiştir;

KRS v4 yazılımın açılışında karşınıza çıkan Etkinlik Ekranı varsayılan olarak bulunduğunuz günü takip eden 3 günün etkinliklerini göstermektedir.

KRS Servisim v4 yazılımında varsayılan olarak gelen iş emri ekranında tek cihaz/araç girişi yapılmaktadır, ancak çoklu iş emri girişi özelliğini açarak bir iş emri ekranında dilediğiniz kadar cihazı/aracı servise alabilirsiniz.

KRS v4 yazılımında negatif ürün satışını kapatarak satış esnasında sadece elinizde olan ürünleri satabilirsiniz, ekteki yönergeleri izleyerek Negatif ürün satışını kapatabilirsiniz.

KRS v4 yazılımında cari, kasa, banka vb.. ekstrelerde dönem öncesi işlemleri de dahil etmek isteyen kullanıcılarımız ekte verilen yönergeleri takip edebilirler.

KRS v4 fatura yazdırma esnasında adet birimlerde 10,00 Adet gibi görüntüleri kaldırmak için (örneğin 10 Adet) ekteki yönergeleri takip edebilirsiniz.

KRS v4 yazılımında işlemlerinizi sabit kurdan yapmak için ekte verilen yönergeleri izleyebilirsiniz.

KRS v4 Servis modülünde teslim edilen cihazların / araçların listede görünmemesi için ekte verilen yönergeleri uygulayabilirsiniz.

KRS v4 Hafif mod sayesinde özellikle terminal makinelerinde performans sorunu yaşayan çok sayıda stok ve cari kartı bulunan kullanıcılar terminal kullanımdan da ana makine performansı alabilirler.

KRS v4 serisinde fatura işlemlerinde aynı ürünlerin farklı satırlarda görünmesi için ekte verilen yönergeleri uygulayabilirsiniz.

KRS v4 yazılımında fatura işlemlerinde negatif stokların size uyarı olarak gelmesi için ekte verilen yönergeleri uygulayarak ilgili ayarı açabilirsiniz.

 
KRS v4 yazılımında rapor ve işlemlerdeki tutarsızlıklardan kurtulmak için metrik ayarlarınızı ekteki yönergeye göre değiştirebilirsiniz.

KRS v4 yazılımında cari listede tüm para birimi bakiyelerinin görünmesini ekte verilen yönergeleri uygulayarak sağlayabilirsiniz.

KRS Servisim v4 teknik servis kayıtları listeleme alanında dilerseniz eskiden yeniye, dilerseniz yeniden eskiye listeleme yapabilirsiniz.

Fatura Listeleme de Tarih Ayarını ekte verilen evreleri takip ederek yapabilirsiniz.

KRS Servisim v4 yazılımında yeni servis durumunu ekte belirtilen yönergelerle ekleyebilirsiniz.

KRS Servisim v4 yazılımında stok kartınızdaki bir ürünü servise almak için ekte verilen yönergeleri uygulayabilirsiniz.

KRS v4 fatura ekranında KDV'li fiyatları görmek için ekte verilen evreleri takip edebilirsiniz.

KRS Servisim v4 yazılımında servisiniz de bulunan bir cihazın işlem durumunu değiştirmek için cihaz bilgilerine erişmenize gerek yoktur, durum değişikliğini tek tıkla yapabilirsiniz.

İş emri ekranında bulunan Teknik Servis birimlerine farklı birimler ekleyebilirsiniz.

KRS Servisim özelleştirilebilir kontrol grupları ve özel alanlar sayesinde teknik servis ekranını sektör ya da kullanım alanınıza göre dizayn edebilirsiniz.

KRS v4 E-Posta kurulumunu ekte verilen yönergeleri takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

KRS 4 Yazılımında Kasa Ekstrelerin de işlem sonrası bakiyelerin görünmesi için detaylı ekstreyi aktif edebilirsiniz.

KRS 4 Yazılımında Cari Ekstrelerde işlem sonrası bakiyelerin görünmesi için detaylı ekstreyi aktif edebilirsiniz.

KRS v4 yedekleme ve yeniden yükleme eğitim videosu

KRS v4 Video Dersler

KRS v3 ile almış olduğunuz fatura çıktısında karakterlerin iç içe geçmesi ve karakterlerin okunamıyor olması gibi durumlarda ekte belirtilen çözümü uygulayabilirsiniz.

KRS yazılımında tüm stok kartlarının alış fiyatlarını tek tıkla güncelleyebilirsiniz.

KRS Yedekleme programı ile alınan yedekler sadece KRS verilerini yedeklemektedir, KRS yazılımında tanımlı fatura ve form tasarımlar, ürün resimleri, tema ve font ayarları gibi verileri manuel yedeklemeniz gerekmektedir.

Kursoft KRS Yazılımında özel kod oluşturarak bu kodları, şirket giderleri, hizmet masraf faturaları, hizmet masraf gelir ve giderlerinde kullanabilirsiniz.

KRS Servisim yazılımında servis girişleri esnasında cihaz bilgileri yetersiz mi geliyor?

Kursoft KRS yazılımlarında ilk kurulumda gelen ayarlarda dövizli işlemler kapalı gelmektedir, fatura, tahsilat, ödeme vb.. işlemlerde farklı dövizler kullanabilmeniz için dövizli işlemleri açmanız gerekmektedir.

KRS Yazılımları terminal kullanımlarında terminal kullanıcıları ve ana makinede ki verilerinin senkron bir şekilde çalışabilmesi için terminal kullanıcılarının ana makineye ağ üzerinden ulaşabilmesi gerekmektedir.

Kursoft KRS yazılımın da fatura oluşturmak için aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz.

KRS Yazılımlarının tümünde mevcut olan Stok Durum Raporu özelliği ile aşağıdaki kriterler de rapor alabilirsiniz.

KRS yazılımı kurulumda default olarak Veritabanını KRS yazılımın kurulu olduğu dizine atmaktadır.

KRS yazılımda Metrik ayarlarınız doğru yapılanmamış ya da sonradan değişmiş ise girilen tutarlar faturaya ya da belgeye farklı yansıyabilir.

Kursoft KRS Marketim kullanıcılarının yararlanabildiği Kasiyer Ekranını aşağıdaki yolları izleyerek oluşturabilirsiniz.

KRS Stok yaşlandırma özelliği ile stok kartlarınıza eklediğiniz raf ömrünü geçen stok adetlerini stok risk analizi bölümünden görebilirsiniz.

Kursoft KRS yazılımın da form tasarım ekranına geçmek için öncelikle bir satış faturası oluşturmamız gerekmektedir, daha sonra bu satış faturasına sağ tıklayıp Yazdır>Fatura Matbu Yazdır yollarını izlediğimizde karşımıza çıkan yazdırma ekranında görünen "T" butonu aracılığı ile tasarım ekranına ulaşabilirsiniz.

Kursoft KRS yazılımın da satış faturası keserken Açık ya da Kapalı olarak nasıl keserim?

Kursoft KRS Yazılımında her hangi bir işlem yaparken "Çalışma dönemi dışında işlem yapıyorsunuz.Bu durum raporlarınızda veya istatistik pencerelerinde tutarsızlığa neden olabilir.İşlem kaydedilecektir." vb.. bir hatamı alıyorsunuz?

Kursoft KRS yazılımı devir işleminden sonra eski dönemdeki verileriniz artık güncel döneminiz de görünmeyecektir.

KRS Yazılımı etkinleştirme işlemi esnasında "Lütfen Geçerli bir Etkinleştirme Kodu Kullanın" vb.. bir hatamı alıyorsunuz?

KRS Yazılımında bir işlem silmek isterken "İşlem görmüş kaydı silemezsiniz..!" vb.. bir hatamı alıyorsunuz?

KRS Free etkinleştirme işlemi iki yoldan yapılmaktadır, 1 yol size gönderilen kodu kullanarak ikinci yol ise Kursoft firmasının yeni geliştirmiş olduğu etkinleştirme penceresinden.

Kursoft KRS yazılımında her hangi bir işlem yaparken "Çalışma dönemi dışında işlem yapıyorsunuz bu durum raporlarınızda veya istatistik pencerelerinde tutarsızlığa neden olabilir" veya benzeri bir hatamı alıyorsunuz?

Kursoft yazılımını açarken "Seçilen Kullanıcıda depo tanımı bulunamadı" ve benzer bir hatamı alıyorsunuz?

Çek Senet modülüne sahip tüm KRS kullanıcılarının ücretsiz kullanabileceği bu özelliklik KRS v3.3.2 versiyonu ile verilmektedir.

"Kursoft KRS serisinden yeni bir özellik daha  Yazdırma Sepeti ile birden fazla evrakı Yazdırma Sepetine ekleyerek yazdırabilirsiniz, üstelik evrak nitelikleri birbirinden farklı bile olsa."

Kursoft KRS yazılımı ilk kurulumunda muhasebe hesap plan kodları gelmez, ancak KRS yazılımında muhasebe kodlarını tek tuşla oluşturabilirsiniz.

KRS 3.1.x Sürümünden daha eski sürümlerin 3.2.x sürümüne geçmesi için KRS geçiş paketi kullanmaları gerekmektedir, bu işlem KRS veri tabanı boyutu ve işlem adetine göre 10dk - 2 Saat arası sürmektedir.

Kursoft KRS Free kullanım sürecinde kullandığınız paketten daha büyük ya da daha küçük bir pakete geçiş yapmak isterseniz aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz.

KRS yazılımı alt fiyatlar özelliği ile bir stok kartına 5 adet fiyat girebilir, bu fiyatları da Cari kartlara ya da KRS kullanıcılarına tanımlayabilirsiniz.

Kursoft KRS Virman özelliği ile tek bir virman menüsünden kasadan kasaya, bankadan bankaya, kasadan bankaya, bankadan kasaya virman yapabilirsiniz.

Bu sayede virman işlemleriniz çok daha kolay ve güvenli olmaktadır.

Kursoft KRS sık kullanılan stoklar özelliği sayesinde alım ve satış faturalarında F3 tuşu sayesinde daha önce belirlediğiniz stok listesi ekrana gelmektedir.

Kursoft KRS yazılımı ile birden fazla firma oluşturup tam anlamıyla birbirinden bağımsız olarak firmalarınızı yönetebilirsiniz.

1: Kursoft KRS Depo Kullanımı hakkında genel bilgiler

"KRS Yazılımı ile oluşturulan ek kullanıcılar aynı ya da farklı bilgisayar dan KRS yazılımına bağlanarak ana kullanıcının verdiği yetkiler doğrultusunda işlem yapabilirler"

Kursoft KRS serisi güncelleme işlemlerinden bazı durumlarda ek özellikler ve bileşenler eklenmektedir, güncelleme sonrası sağlık kontrolü yapılmadığı takdirde bu özellikleri alamaz ve bazı hatalarla karşılaşmanıza sebep olur bu durumlarla karşılaşmamak için her güncelleme sonrası "Sağlık Kontrolü" yapmanız tavsiye edilir.